CODEWEEK.EU - w SPK

on 26 październik 2018
Odsłony: 884

codeweek spk logo

W dniach od 6 do 12 października Szkoła Podstawowa im. 100-lecia Niepodległości Polski uczestniczyła w ogólnoświatowym programie CODEWEEK.EU mającym na celu popularyzację programowania wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Została także zawiązana współpraca w postaci sojuszu ze Szkołami ze Świdnika, Lublina i okolic, a także z innymi Szkołami z Europy. W trakcie imprezy dołączyła do nas także Szkoła z Indonezji gdzie współpracowano z programistami z GuruTron. Nauczyciele prowadzili zajęcia w swoich klasach, a także w innych szkołach osobiście lub zdalnie przy pomocy webinarów. Podczas tygodnia programowania, uczniowie wszystkich klas na zajęciach z informatyki oraz zajęciach dodatkowych skupili swoje siły na ćwiczeniach związanych z nauką programowania, robotyki oraz algorytmów. W tym roku wykorzystano wiele nowatorskich rozwiązań, które wpłynęły na jakość zajęć oraz stopień zadowolenia wśród uczniów. Uczniowie tak jak programiści często pracowali w zespołach w celu zwiększenia umiejętności współpracy oraz pracy w zespole z podziałem na role.

Klasy I-III. Prowadzący: p. Agnieszka Tyniec

Zajęcia rozpoczęły się wprowadzeniem do kodowania na kartach pracy i macie do kodowania. Zanim dzieci przeszły do pracy na tabletach, smartfonach czy laptopach musiały poznać logikę i algorytmiczne myślenie oraz zadaniowe podejście do stawianych problemów, a także tworzenie prawidłowych kodów.

Klasy IV: Prowadzący: p. Marzena Sagan

Dzieci w klasie IV programowały w programie Scratch, tworząc proste, ale wciągające gry. Uczyły się podstaw programowania i rozumowania typowego dla procesora w komputerze, który może wykonać jedynie podstawowe operacje. Było to potrzebne do rozwiązania problemów logicznych zadanych zagadnień.

Klasy V-3: Prowadzący: p. Łukasz Run

Uczniowie starszych klas poznawali tajniki optymalizacji kodu, szybkiego rozwiązywania problemów algorytmicznych oraz to co podobało im się najbardziej, wykorzystanie nowoczesnych technik w grach, takich jak programowanie sensoryczne, gdzie za pomocą kamery i gestów własnych, grali w gry, które sami stworzyli. (Link do gameplay'a -> GRA_BALONIKI )

 

Dziękujemy za współpracę wszystkim Szkołom i nauczycielom z sojuszu, a w szczególności:

- p. M. Frąc-Żurek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku

- p. John Evert Qureshi z GuruTron

- p. Sulikah Sani z Makarios Christian School

 

Dodatkowo dziękujemy naszej uczennicy Alicji "aliyuu" Żwirskiej za zrobienie profesjonalnego loga :).

codeweek spk mini

 

 

?>