CodeWeek 2019 - relacja

on 13 październik 2019
Odsłony: 959

codeweek spk logo

CodeWeek w klasach III

Przez cały tydzień w klasach młodszych na dodatkowych zajęciach komputerowych odbywały się zadania CodeWeek. Jednym z nich było tworzenie makiety Polski, odgadywanie w jakich miastach znajduje się dany zabytek oraz prawidłowe umieszczenie go na mapie i programowanie trasy wycieczki, po której będzie jechał nasz komputer- Ozobot.

Dzieci zostały podzielone na grupy, gdzie jedni kolorowali zabytki, by potem je umieścić na mapie, a inni samodzielnie narysowali kontury Polski, zaznaczali wybrane miasta i nanieśli je na mapę. Oprócz tego, że poszerzyli swoją wiedzę na temat wybranych miast, doskonalili umiejętności określania kierunków, to rozwijali również spostrzegawczość, rozwijali kompetencje matematyczno techniczne. Bardzo chętnie i zgodnie pracowali w zespołach.

Prace będą nadal wzbogacane na kolejnych zajęciach komputerowych.

 

CodeWeek w klasach IV-VIII

W dniach od 7 do 11 października uczniowie klas IV-VIII programowali aplikacje webowe przy użyciu Scratch 2.0 Online. Celem zajęć było stworzenie projektu w ciągu jednej jednostki lekcyjnej przez każdego ucznia, co też udało nam się wykonać. Uczniowie tworzyli m. in. proste kalkulatory online kładąc nacisk na optymalizację, czystość kodu, a także na stosowanie własnych metod wykonujących zadane operacje. Były chwile śmiechu, ale i satysfakcji po udanym projekcie. Wszyscy uczniowie po zakończeniu modyfikowali i personalizowali swoje prace co dodatkowo pokazywało stopień ich wiedzy i umiejętności, a także wpływało na ich samoocenę.

Matematyczny projekt uczniów "Kalkulator" w dwóch wariacjach (klasy 4-6 oraz 7-8):

https://scratch.mit.edu/projects/334667140

https://scratch.mit.edu/projects/334769268

 

Dziękujemy wszystkim uczniom klas III-VIII za wykonane prace oraz za zaliczenie CodeWeek'a w naszej szkole!

?>