„100 pytań do polarnika” - lekcja online w 1b

on 20 luty 2018
Odsłony: 1100

2018_02_polarnik_23

W poniedziałek 19 lutego uczniowie klasy 1 b wzięli udział w lekcji online pt. „100 pytań do polarnika”.

Zajęcia rozpoczęły się zagadką ukrytą w kodach QR rozwieszonych po całej sali. Uczniowie za pomocą aplikacji do skanowania kodów odszyfrowali hasło – ARKTYKA. Przenieśli się więc w ten mroźny świat oglądając zdjęcia i słuchając informacji na temat „ krainy wiecznego lodu”. Poznali zwyczaje ludzi tam mieszkających, zwierzęta tam żyjące oraz odszukali na globusie , gdzie leży Arktyka , a gdzie Antarktyda. Rozmawiali też czym różnią się od siebie te dwa bieguny. Podczas zajęć obecna była u nas pani dyrektor Małgorzata Guellard oraz wychowawca świetlicy - pani Ania Borowiec.

Podczas lekcji połączyliśmy się z Polską Stacją Polarną Hornsund na Spitsbergenie, a uczestnicy całorocznej wyprawy badawczej opowiedzieli nam o tym, jak wygląda życie i praca na Stacji. Po krótkiej prezentacji przyszedł czas na nasze pytania. Zastanawialiśmy się jak to jest być polarnikiem? Interesowały nas szczegóły dotyczące życia i pracy na stacji polarnej. Jaka jest aktualnie pogoda na Arktyce? Czy polarnicy spotkali się oko w oko z niedźwiedziem polarnym? 

Ta lekcja, a w zasadzie konferencja na żywo z polarnikami z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund, to świetna okazja by zapytać o wszystko, co chcieliśmy wiedzieć. Zajęcia odbyły się dzięki Instytutowi Geofizyki PAN , który jest liderem badań w zakresie nauk o Ziemi i Krajowym Punktem Kontaktowym Scientix w Polsce. Scientix zaś to społeczność na rzecz nauczania przedmiotów ścisłych w Europie, która zrzesza między innymi nauczycieli przedmiotów przyrodniczych.

 

?>